GENEZA

Firma HELITE została założona w 2001r przez Gererda Thevenota, odkrywczego francuskiego pilota i konstruktora z sektora lotnictwa lekkiego. Pasja i zamiłowanie do lotnictwa, 35 letnie doświadczenie, a nade wszystko potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa, ochrony życia i zdrowia doprowadziły Gererda Thevenota do poszukiwania nowych rozwiązań zabezpieczeń i skutkowała powstaniem innowacyjnej, ochronnej poduszki powietrznej.

Opracowanie produktu dla tej branży było osobistym wyzwaniem i celem założyciela HELITE.
Skupienie się na jednym rynku nie oznaczało jednak rezygnacji z wielu możliwości, jakie daje zastosowanie ochronnej poduszki powietrznej.

Gererd Thevenot szybko zrozumiał kluczową potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa we wszystkich niosących zagrożenie dziedzinach życia. Opracowana przez specjalistów HELITE technologia ochronnej poduszki powietrznej znalazła zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych takich jak; sporty motocyklowe, skutery śnieżne, jeździectwo oraz narciarstwo. W 2018 roku Helite uruchomił dwa nowe działy , tj. poduszki powietrzne na biodra dla seniorów, a także kamizelki dla rowerzystów.

MOTOCYKLIŚCI

Dostępne dane statystyczne wskazują, że corocznie bardzo liczna grupa użytkowników motocykli ulega wypadkom. Konieczność stosowania środków ochrony osobistej, które w znaczącej mierze mogłyby się przyczynić do ograniczenia liczby i skali urazów jest oczywista. Skonstruowana specjalnie na potrzeby motocyklistów, kamizelka ochronna z poduszką powietrzną, powstała w odpowiedzi na rosnący popyt oraz potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa.

Najbardziej popularnym i odnoszącym sukces produktem firmy HELITE jest ochronna kamizelka powietrzna Air Nest.

Firma HELITE specjalizuję się również w produkcji innowacyjnej odzieży ochronnej dla motocyklistów tj. kurtek z wbudowaną poduszką powietrzną. Kurtki cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów, gdyż łączą w sobie dwie funkcje; wygodnej i modnej odzieży oraz kamizelki ochronnej z poduszką powietrzną.

ZESPÓŁ HELITE

HELITE nieustannie doskonali swoje produkty, łącząc wiedzę ekspertów z wielu dziedzin nauki oraz techniki z doświadczeniami zawodowymi sportowców, trenerów oraz specjalistów różnych dyscyplin sportowych. Celem HELITE jest potrzeba ochrony życia oraz zmniejszenie skali i skutków obrażeń, jakie mogą być spowodowane uprawianiem sportu, poprzez tworzenie nowych indywidualnych systemów ochronnych, opartych na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych.
Opierając się na badaniach, wiedzy i 18-letnim doświadczeniu inżynierów i techników firmy HELITE możemy mieć pewność, że ich produkty, jeszcze nie raz zrewolucjonizują rynek odzieży ochronnej. Połączenie młodych dynamicznych członków zespołu oraz starych dusz zapewnia synergiczne działanie, genialne pomysły i sukces.