Seniorzy – jak dbać o bezpieczeństwo osób będących z tej grupie?

Warto dbać o bezpieczeństwo swojego ciała w każdym wieku. Seniorzy to osoby, które są znacznie bardziej narażone na poważny uraz mechaniczny ciała. Jeśli jesteś w tej grupie, zadbaj o swoje zdrowie i poznaj produkty, które ochronią Cię przed skutkami upadków i zapewnią sprawność na długie lata. Chcemy Ci w tym pomóc. Rozszerzyliśmy ofertę naszego sklepu o sprzęt, który wesprze Cię w tym.

Jaki sprzęt chroni przed wypadkiem?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz to, czego potrzebujesz, by ochronić osoby starsze przed skutkami upadków. Specjalny pas HIP AIR z poduszkami powietrznymi zapobiegnie złamaniu i urazom bioder. Specjalistyczne materiały, wykonane w najnowszej technologii, to atuty tego sprzętu. Nie musisz się obawiać urazów. Zaopatrz się też w kartridż, który trzeba wymienić po każdym aktywowaniu produktu. Zapraszamy!

Ochraniacze bioder dla osób starszych są często projektowane w celu zminimalizowania ryzyka urazów w przypadku upadków. Takie ochraniacze są dostępne w różnych formach i mogą obejmować:

  1. Specjalne spodnie z ochroną bioder: Wyposażone w dodatkową warstwę ochronną w okolicy bioder, które pomagają w absorpcji siły uderzenia w przypadku upadku.
  2. Ochraniacze biodrowe: Specjalne ochraniacze, które można nosić pod ubraniem, zazwyczaj wykonane z miękkiego materiału z dodatkowymi wkładkami ochronnymi w okolicy bioder.
  3. Specjalne wkładki do ubrań: Cienkie wkładki ochronne, które można umieścić w kieszeniach specjalnych ubrań lub mocować bezpośrednio do bielizny.
  4. Pas ochronny dla bioder: Elastyczne pasy z dodatkowymi ochraniaczami, które można łatwo założyć i zdjąć.
  5. Pasy ochronne na biodra z poduszką powietrzną , to nowatorskie rozwiązanie, specjalnie zaprojektowany kształt podkowy poduszki powietrznej chroni szyjkę kości udowej, izolując ją i rozkładając siłę uderzenia wokół kości, a nie na nią. Konstrukcja ta umożliwia lepszą amortyzację wstrząsów, co pozwala zmniejszyć ryzyko złamań biodra.

Te rozwiązania mają na celu zabezpieczenie przed urazami w wyniku upadków, które są szczególnie ryzykowne dla osób starszych. Warto zauważyć, że przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. opieki nad osobami starszymi, aby dostosować wybór ochraniacza do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Dodatkowo, korzystanie z takich ochraniaczy powinno być jednym z elementów większego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa seniorom, takiego jak odpowiednie ćwiczenia, regularne badania lekarskie i dostosowanie otoczenia do potrzeb starszych osób.

 

Rozwiń opis

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

HELITE jest ekspertem w produkcji odzieży ochronnej z poduszką powietrzną.

Produkcja systemów poduszek powietrznych prowadzona jest przez HELITE w Dijon we Francji. Opracowana przez specjalistów HELITE technologia ochronnej poduszki powietrznej, znalazła zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych takich jak; sporty motocyklowe, skutery śnieżne, jeździectwo oraz narciarstwo. W 2018 roku HELITE uruchomił również dwa nowe działy tj. kamizelki dla rowerzystów, a także poduszki powietrzne HIP’ GUARD dla seniorów.

HIP’ GUARD to pierwsza poduszka powietrzna, który chroni osoby starsze przed złamaniami bioder w wyniku upadku. Poduszka powietrzna Hip’ Safe absorbuje wstrząsy i ogranicza siłę uderzenia szyjki kości udowej, a tym samym zapobiega jej pęknięciom.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie https://hipguard.eu/en/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl