Pytania i odpowiedzi
Skąd będę wiedział czy moja kamizelka jest dopasowana poprawnie?
Zakładając kamizelkę należy pamiętać, że pomiędzy ubraną odzieżą (kurtką), a kamizelką Air Nest musi swobodnie zmieścić się pięść.
Ta wolna przestrzeń potrzebna jest, aby zagwarantować prawidłową inflacje podczas wypadku.
Regulowane rzepy umieszczone z przodu kamizelki służą do dostosowania tej przestrzeni.
Jak długi czas zajmuję inflacja oraz deflacja mojej kamizelki?
System poduszek powietrznych zastosowany w kamizelkach z poduszką powietrzną marki Helite przeprowadza inflacje w mniej niż 0,1 sekundy, następnie utrzymuje maksymalna inflacje przez kolejne 15-20 sekund w celu wsparcia i ochrony motocyklisty.
Przez kolejne 2-3 minuty kamizelka ulega stopniowej deflacji poprzez wylot znajdujący się przy systemie wyzwalania. Możesz przyśpieszyć znacznie ten proces wkręcając nowy nabój CO2. Kamizelka można odczepić oraz zdjąć w każdym momencie trwania procesu deflacji.
Co się stanie, jeśli zapomnę odpiąć smycz od motocykla?
Aby aktywować poduszki powietrzne, trzeba naciągnąć smycz z siłą ok. 30 kg, co dzieję się bardzo szybko podczas wypadku, w sytuacji, w której motocyklista zapomniał odpiąć smyczy, po prostu czuję, że jest nadal jest przypięty i na ogół zdąży się odpiąć zanim smycz naciągnie się z siłą 30kg. Odpinanie i zapinanie smyczy będzie wkrótce, takim samym nawykiem jak zapinanie pasów w samochodzie.
Czy kamizelka powietrzna dla motocyklistów jest wielokrotnego użytku po inflacji?
Tak, po inflacji należy wymienić nabój CO2 na nowy. Jeżeli podczas wypadku kamizelka lub jej części uległy zniszczeniu, należy wtedy skontaktować się z nami w celu ich sprawdzenia i ewentualnej wymiany.
Czy mogę ponownie użyć ten sam nabój, po inflacji kamizelki?
Nie!!! Nabój nie może być ponownie użyty, czy napełniony ręcznie gazem, musi zostać zastąpiony nowym nabojem o identycznej pojemności po każdej aktywacji.
Czy mogę użyć naboju, który posiadam od dłuższego czasu?
Naboje nie ma określonej daty ważności, radzimy sprawdzać regularnie przed użyciem nowego naboju czy nie pojawiła się na nim rdza lub wgniecenia i czy ogólny stan nie pogorszył się. Niezmiernie ważne jest, ważenie naboju co roku, aby upewnić się ze zawarty w nim gaz nie zdetronizował się w wyniku czynników zewnętrznych. Proszę zapoznać się z przedziałami wagi dla poszczególnych nabojów:
Nabój CO2 dla dorosłych o pojemności (60cc niebieska etykieta) waga 182g +/- 3g.
Nabój przeznaczony dla dzieci o pojemności (50cc, czerwona etykieta) waga 152 g +/- 3g.
Czy kurtka z poduszką powietrzną Helite jest wodoodporna?
Tak, wszystkie nasze modele są w 100% wodoodporne, wykonane z wodoodpornych materiałów.
Czy skórzaną kurtkę Helite można prać?
Kurtkę należy czyścić, tak jak inną odzież skórzaną, jednak należy pamiętać, że nie można zanurzać jej w wodzie, ze względu na system poduszek powietrznych. W przypadku zabrudzenia należy przetrzeć ją wilgotną ściereczką, następnie nanieść środek do konserwacji skóry.
Czy mogę prać moja kamizelkę?
Kamizelkę Air Nest możesz przemywać gąbka używając ciepłej wody z mydłem, nie powinieneś jej w żadnym wypadku zanurzać w wodzie lub suszyć w suszarce.
Czy mogę nosić plecak na kurtce lub kamizelce z poduszką powietrzną?
Tak, jednak należy pamiętać, że plecak będzie utrudniał inflacji poduszek powietrznych. Im cięższy plecak tym wolniej poduszki będą się napełniały.
Czy mogę zakładać odzież na kurtkę lub kamizelkę Helite?
W celu uzyskania optymalnej ochrony zalecane jest noszenie kamizelek i kurtek z poduszka powietrzną na wierzchu innej odzieży. Można zakładać kamizelkę pod wystarczająco luźna odzież, która nie ingeruję ze smyczą, należy pamiętać jednak, że każda odzież założona na kamizelkę z poduszą powietrzną będzie spowalniała jej inflację.
Czy poduszka powietrzna zadziała, jeżeli podczas wypadku kamizelka ulegnie uszkodzeniu w wyniku tarcia o ziemię?
Tak, jeżeli kamizelka ulegnie uszkodzeniu, to stanie się to, już po inflacji poduszki powietrznej, która zdąży spełnić swoje zadanie, absorbowania upadku. Kurtki i kamizelki firmy Helite wykonane są z wysokiej jakości tkanin, które są bardzo odporne na ścieranie.
Czym różni się kamizelka z poduszką powietrzną od kurtki z poduszką powietrzną?
Układ poduszek powietrznych w kamizelce i kurtce jest taki sam, jedyną różnica pomiędzy kurtką i kamizelką są dodatkowe ochraniacze barków i łokci w kurtce. Kamizelkę zakłada się na standardową kurtkę motocyklową.
Dlaczego warto wybrać system mechaniczny, czym różni się od systemu elektronicznego?
Badania firmy Helite dowodzą, że układ mechaniczny cechuje doskonała niezawodność. Nie ma potrzeby wymiany baterii, rzadziej zdarza się, że system jest nieoczekiwanie aktywowany, łatwiej instaluje się go i nie wymaga tak częstych konserwacji jak system elektroniczny. System mechaniczny Helite jest bardzo solidny, obecny na rynku od wielu lat. Celem firmy Helite jest dostarczanie wysokiej jakości odzieży ochronnej z poduszką powietrzną, która dostępna jest dla wszystkich motocyklistów.
Czy produkty Helite spełniają wymogi bezpieczeństwa CE?
Helite zrewolucjonizował bezpieczeństwo w świecie motocyklistów, zapewniając efektywne i niezawodne kurtki airbag za przystępną cenę. Udało im się uzyskać lepsze wyniki, niż wymagania uznanych organizacji certyfikujących: CRITT, TNO i SATRA ... Wszystkie kurtki i kamizelki z poduszką powietrzną firmy HELITE posiadają certyfikat CE.
Jak założyć pasek mocowania do motocykla?
Prawidłowe dostosowanie paska mocowania ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zbyt długi opóźnia inflację poduszek powietrznych, natomiast zbyt krótki ogranicza ruchy motocyklisty. Pasek mocowania powinien być mocno napięty, kiedy stoisz na motorze, należy optymalnie dopasować jego długość.
Instalacja paska do mocowania jest szybka i prosta, pasek mocowania zakładamy raz i pozostaje on przy motocyklu, po wejściu na motor zapinamy smycz do paska mocowania i od tej chwili jesteśmy chronieni poprzez system poduszek powietrznych.
Pasek mocowania może być używany przez kilku motocyklistów, tak jak kamizelka lub zakładany na wiele motorów.
W zależności od motoru pasek mocowania dopasowywany jest indywidualnie.
Pasek mocowania owijamy przez ramę motocykla, a klamrę przekładamy przez pętlę, w najbardziej dogodnym miejscu na motocyklu, jak najbliżej środka ciężkości motocyklisty siedzącego na motorze, to samo dotyczy pasażera.
Kilka zasad mocowania paska:
- pasek powinien być owinięty wokół solidnej części motocykla takiej jak rama, która utrzyma siłę naciągu 30kg.
- należy chronić go od wszelkich ostrych przedmiotów, które mogły go przeciąć
- należy trzymać go z dala od gorących przedmiotów, które mogłaby go stopić