Jak wystartować w Rajdzie Dakar? Odpowiadamy!

Dakar zaliczany jest do najtrudniejszych rajdów na świecie. O uczestnictwie w tym prestiżowym wydarzeniu marzy wielu miłośników wyścigów offroadowych. Zastanawiasz się, jak wystartować w Rajdzie Dakar? Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie warunki musisz spełnić, by wziąć w nim udział. 

Czym jest Rajd Dakar?

Rajd Dakar to coroczny rajd terenowy, w którym zawodnicy podróżują przez pustynię, a długość odcinków specjalnych sięga nawet kilkuset kilometrów dziennie. To niesamowita przygoda, w której zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy stają oko w oko z największym wyzwaniem życia. Wyróżnia się cztery podstawowe klasy:

– motocykle;

– quady;

– samochody;

– ciężarówki.

Kto może wystartować w Rajdzie Dakar?  

W Rajdzie Dakar udział może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. Jednak ostatecznie wybierane są osoby, które są do niego dobrze przygotowane. Z racji, że występ w nim jest bardzo trudny, niebezpieczny i wymagający, to organizatorzy przeprowadzają bardzo dokładną selekcję kandydatów. Pod uwagę brane są między innymi parametry i rodzaj pojazdu. 

Jak wystartować w Rajdzie Dakar? Wyślij swoje zgłoszenie!

Aby wystartować w Rajdzie Dakar, musisz wysłać zgłoszenie. Powinieneś w nim uwzględnić wszystkie swoje osiągnięcia, potwierdzenia udziałów w zawodach i kopie klasyfikacji generalnych. Uwzględnij w nim także predyspozycje psychiczne i fizyczne. Należy wysłać je do organizatora wraz z potwierdzeniem wpłaty pierwszej raty wpisowego, które niestety nie jest małe. 

Ile osób może wystartować w Rajdzie Dakar?

Ilość miejsc w Rajdzie Dakar w poszczególnych kategoriach jest ograniczona. Dlatego też zgłoszenie z niezbędnymi dokumentami należy wysłać przed 15 lipca.  Pamiętaj, że to wydarzenie przeznaczone jest dla osób wytrzymałych i z doświadczeniem. Warto więc do niego odpowiednio się przygotować.

 

Wiesz już, jak wystartować w Rajdzie Dakar. Podczas uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu nie możesz zapomnieć o swoim bezpieczeństwie. Jeśli szukasz wysokiej jakości odzieży ochronnej, zapoznaj się z naszym asortymentem. W ofercie mamy szeroki wybór kamizelek, które zapewnią pełną ochronę pleców, kręgosłupa i klatki piersiowej. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl