Jak uniknąć wypadku drogowego? Praktyczne wskazówki

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Jest ono ważne zarówno dla kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jak o nie zadbać? Dziś przedstawimy Ci kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak uniknąć wypadku drogowego. 

Jak uniknąć wypadku drogowego? Zadbaj o bezpieczeństwo!

Jeżeli zastanawiasz się, jak uniknąć wypadku drogowego, to musisz wiedzieć, że najważniejsza jest bezpieczna jazda. Niedozwolone jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub po narkotykach. Ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim nie przekraczaj dozwolonej prędkości, postaw na defensywną jazdę. Zwracaj uwagę na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Ustępuj pierwszeństwa pieszym, a także innym kierowcom. Dbaj o swój pojazd, jego konserwację i zdolność do jazdy. Używaj kierunkowskazów i świateł. Pamiętaj, żeby być szczególnie uważnym podczas niepogody. Ważne jest także zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów. 

Chcesz uniknąć wypadku drogowego? Skoncentruj się na jeździe!

Czy wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest rozproszenie uwagi? Jeżeli chcesz ich uniknąć, to skoncentruj się na prowadzeniu swojego pojazdu! Przede wszystkim odłóż telefon komórkowy. Obojętne, czy jedziesz samochodem, czy motocyklem to nie jest czas na dzwonienie lub wysyłanie wiadomości. Jeśli potrzebujesz GPSa, to ustaw go, zanim ruszysz, a nie w trakcie jazdy. Wystrzegaj się również jedzenia i picia w czasie jazdy. Zamiast tego zwróć uwagę na otoczenie. Nieustannie patrz przed siebie, tak abyś w porę dostrzegł nieostrożnego kierowcę, pieszego, sygnalizację świetlną, skrzyżowanie lub przedmioty, które niespodziewanie pojawią się na jezdni. 

Zwiększ swoją ochronę na jezdni!

Jesteś kierowcą motocyklu? Przydatne może okazać się dla Ciebie zainwestowanie w specjalną odzież przeznaczoną do jazdy na motocyklu. Poza tradycyjnymi kurtkami i spodniami warto zainteresować się również kamizelkami ochronnymi. Znacznie zwiększą one Twoje bezpieczeństwo na drodze. Niektóre modele wyposażone są nawet w poduszki powietrzne. 

W naszym sklepie dostępne są produkty, dzięki którym zwiększysz swoje bezpieczeństwo na drodze. To między innymi odzież przeznaczona do jazdy na motocyklu, taka jak kurtki lub kamizelki ochronne. Koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i postaw na akcesoria, które zapewnią Ci naprawdę solidną ochronę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl