Jak chronieni są zawodnicy podczas wyścigu Le Mans? Zadbaj o taką samą ochronę dla siebie!

Wyścig Le Mans to coś, na co niejeden fan motoryzacji czeka cały rok. Dwudziestoczterogodzinne wydarzenie, podczas którego zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeń, przysparza wielu emocji. Podczas uprawiania tego typu sportów bardzo ważna jest odpowiednia ochrona zawodników. Czy wiesz, jaki ubiór poprawia ich bezpieczeństwo i jak możesz zadbać o własne, decydując się uprawiać sport ekstremalny? Opowiemy Ci o tym.

 

Kombinezony Mass i zintegrowany system Helite AirBag 

Każdy zawodnik powinien mieć odpowiedni strój. Przede wszystkim taki, który zapewni mu ochronę. Kombinezony Mass są używane przez motocyklistów z całego świata. Jednak ich bezpieczeństwo znacznie podnosi podpinka z poduszką powietrzną Helite AirBag, która umieszczona jest od wewnętrznej strony kombinezonu. Poduszka powietrzna rozprowadza siłę uderzenia po całej swojej powierzchni, chroniąc ciało przed uszkodzeniem.

Podpinka Helite AirBag chroni przed urazem takie części ciała jak, kręgosłup, kark, żebra i klatka piersiowa. Powoduje, że głowa wolniej uderza o ziemię, dzięki czemu ogranicza możliwość poważnego urazu. Dba również o narządy wewnętrzne. Jej zaletą jest jest łatwy i bezproblemowy montaż. Taką ochronę powinien zapewnić sobie każdy uczestnik wyścigów motocyklowych.

W tegorocznym wyścigu Le Mans podpinka Helite wspólnie z kombinezonem Mass stanowiły między innymi o bezpieczeństwie dzielnych zawodników Wójcik Racing Team, którzy z numerem 77 ukończyli wyścig na 30. pozycji w klasyfikacji generalnej i 11. w klasie EWC. Gratulujemy!!!

 Więcej o podpince której używają zawodnicy Wójcik Racing Team dowiecie się w filmie poniżej;

https://fb.watch/83YtkG-IRx/

Kamizelki ochronne – jakie warto wybrać?

Nie tylko kombinezony z podpinką właściwie ochronią Twoje ciało. Warto też przyjrzeć się kamizelkom ochronnym. Są one dostępne w dwóch wersjach – w systemie mechanicznym i elektronicznym. Obie opcje są bezpieczne i chronią przed urazem. Różni się jedynie mechanizm, który prowokuje poduszkę do działania. 

Dla użytkowników kombinezonów z garbem, rozwiązanie może stanowić skórzana kamizelka Helite GP- Air, która posiada twardą powłokę, dzięki czemu sprawdza się przy tarciu o asfalt przy dużej prędkości. Kamizelki GP -Air cechuje jeszcze lepsza ochrona karku niż w przypadku podpinek do kombinezonów Mass. Nowoczesne technologie i materiały sprawiają, że jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań. Zawodnicy najwyższej rangi stawiają właśnie na tego typu elementy.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo – ucz się od najlepszych!

Ochrona ciała podczas uprawiania sportów ekstremalnych jest bardzo ważna. Dlatego nie zastanawiaj się, tylko zainwestuj w najlepszy, możliwy sprzęt. Taki, jakiego używają najpopularniejsi i najlepsi zawodnicy, zawodowcy w swoim fachu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl