Gdzie można jeździć enduro, aby to było zgodne z prawem? Wyjaśniamy!

Jazda motorem enduro cieszy się ogromną popularnością. Dla wielu osób stanowi ona wielką pasję. Maszyny te doceniane są nie tylko podczas trudnej jazdy w terenie. Zastanawiasz się, gdzie można jeździć enduro, aby to było zgodne z prawem? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czy można się nim poruszać po drogach publicznych.

Czym jest enduro?

Motocykle enduro to jednoślady, które wyposażone są w kierunkowskazy, oświetlenie, miejsce na tablice rejestracyjne i wyciszony tłumik. Mają także rozrusznik i akumulator, dzięki czemu możesz uruchomić je za pomocą kluczyka. Cechą charakterystyczną tych maszyn jest fakt, że montuje się w nich koła w rozmiarze 18 cali. Enduro mają większe zbiorniki paliwa, a zawieszenie w nich jest miękkie i bardziej czułe. Dla tego typu jednośladów asfalt, droga szutrowa czy też zwykłe pole nie będą stanowić żadnego problemu. Można je podzielić na cztery podstawowe rodzaje: Hard Enduro, Dual Enduro, Funduro i Funduro tzw. turystyczne. Każdy z nich wyróżnia się innym przeznaczeniem, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie można jeździć enduro, aby to było zgodne z prawem?

Motocyklem enduro możesz poruszać się praktycznie wszędzie. Jest to możliwe dzięki homologacji, która dopuszcza pojazd do ruchu drogowego. Tym samym nie jesteś narażony na mandat za jazdę nim po drogach publicznych. Oczywiście musisz pamiętać o ubezpieczeniu pojazdu i regularnym przeprowadzaniu przeglądu technicznego. Jednośladem możesz pokonywać trasy w lesie i wzniesienia. Enduro sprawdzi się także podczas przeprawy przez rzekę. Gdzie jeszcze możesz oddawać się motocyklowym szaleństwom? Oczywiście na specjalnie wydzielonych torach szosowych, żużlowych i crossowych, które przeznaczone są do jazdy motorem tego typu. Takie miejsca są odpowiednio zabezpieczone barierkami lub bandami, dzięki temu nie musisz obawiać się o zagrożenia.

Wiesz już, gdzie można jeździć enduro, aby to było zgodne z prawem. Podczas poruszania się motorem nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie. Dlatego powinieneś zaopatrzyć się między innymi w wysokiej jakości odzież ochronną. Znajdziesz ją w naszym sklepie. Sprawdź, co dla Ciebie mamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl