Nabój do kamizelki z poduszką powietrzną to element, który jest niezbędny do wyzwolenia poduszki powietrznej w przypadku wypadku. Nabój ten zawiera sprężone gaz CO2, który generują wystarczające ciśnienie do napompowania poduszki powietrznej w krótkim czasie.

W przypadku kamizelek z poduszką powietrzną do motocykli oraz jeździectwa, najczęściej stosowane są nabojnice jednorazowe. Po każdorazowym użyciu, nawet w przypadku niewielkiego wyzwolenia (np. podczas testów diagnostycznych), zaleca się wymianę naboju na nowy. 

Jeśli posiadasz kamizelkę z poduszką powietrzną, sprawdź instrukcję obsługi i dokumentację dostarczoną przez producenta.  Powinny tam być zawarte informacje dotyczące odpowiedniego naboju do danego modelu kamizelki oraz sposób jego wymiany. Wartość naboju podana jest również na białej etykiecie obok wkręconego naboju w kamizelce.

Ważne jest, aby zawsze stosować się do zaleceń producenta dotyczących kartridży, ponieważ używanie niewłaściwych lub uszkodzonych elementów może wpływać na skuteczność i bezpieczeństwo kamizelki z poduszką powietrzną. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz nowego naboju, skontaktuj się z autoryzowanym dealerem lub serwisem kamizelek danego producenta.

 
 
 

 

 

Rozwiń opis

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Kartridże wymienne kupisz w naszym sklepie internetowym w dziale akcesoria w każdej kategorii.

Kupując nowy kartridż pamiętaj, aby wybierać nabój o identycznej pojemności!!!

Możesz również użyć naboju, który dostałeś jako kartridż zapasowy, pamiętaj jednak, że  naboje nie ma określonej daty ważności, radzimy sprawdzać regularnie przed użyciem nowego naboju czy nie pojawiła się na nim rdza lub wgniecenia i czy ogólny stan nie pogorszył się. Niezmiernie ważne jest, ważenie naboju co roku, aby upewnić się ze zawarty w nim gaz nie zdetronizował się w wyniku czynników zewnętrznych.

Proszę zapoznać się z przedziałami wagi dla poszczególnych nabojów:

Nabój dla dorosłych o pojemności (100cc czerwona etykieta) waga 300g +/- 5g.

Nabój CO2 dla dorosłych o pojemności (60cc srebrna etykieta) waga 182g +/- 3g.

Nabój przeznaczony dla dzieci o pojemności (50cc, niebieska etykieta) waga 152 g +/- 3g.

 

Zapoznaj się z instrukcją wymiany kartridża , otwórz pdf

  

 

lub obejrzyj nasz film instruktażowy;

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl