HELITE TURTLE TECHNOLOGY wprowadzona w 2014 roku, rewolucjonizuje poziom ochrony bezpieczeństwa dla motocyklistów.

Kamizelka ochronna HELITE Logo TURTLE Technology Air Nest zyskała nowy wymiar. Odporny na uderzenia długi żółw (EN 1621/2) umieszczony jest na zewnątrz poduszki powietrznej, podobnie jak w kasku, (twarda warstwa na zewnątrz, miękki materiał wewnątrz).  Znacząca poprawa bezpieczeństwa następuje w przypadku uderzeń w małe, wystające, ostre przedmioty.

 

Konwencjonalny system Airbag amortyzował uderzenia, ale nie mógł całkowicie wyeliminować obciążeń punktowych, podczas uderzenia ciałem o ostry, wystający przedmiot.

TURTLE TECHNOLOGY odpowiedziało na tą potrzebę, ochraniacz kręgosłupa nie tylko chroni poduszki powietrzne przed uszkodzeniem, ale także zapewnia większe bezpieczeństwo, gdyż  siła uderzenia  działająca na małej powierzchni, rozkłada się i  jest lepiej absorbowana na całej długości poduszki powietrznej.

Dodatkowo zwiększono również obszar ochronny części pleców, który nie był chroniony we wcześniejszym modelu Air Nest.              

Jednym z kryteriów certyfikatu CE dla poduszek powietrznych jest pozytywny wynik testu przyrządem o średnicy 130mm, który w nie uderza. Badania przeprowadzone we Francji na produkcie TURTLE wykazały czterokrotnie lepsza absorpcję uderzenia, niż we wcześniejszym modelu Air Nest. Ponadto, im ostrzejszy jest przedmiot, który uderza w poduszkę powietrzną, tym lepszy wynik osiąga produkt TURTLE.