BEZPIECZEŃSTWO

1. CO WARTO WIEDZIEĆ O ODZIEŻY OCHRONNEJ FIRMY HELITE

Kamizelki z poduszką powietrzną mogą uzyskać certyfikat CE po spełnieniu wymagań dotyczących:

- system poduszek powietrznych

- tekstylii

- indywidualnej odzieży ochronnej (EPI).

Europejskie normy, które musza być spełnione:

EN 1621-1; EN 1621-2; EN 13595-2; EN 13595-3; EN 13595-4

Wszystkie produkty HELITE spełniają powyższe normy bezpieczeństwa i posiadają certyfikat jakości i bezpieczeństwa CE.

2. Czas Inflacji:

Czas inflacji jest jednym z głównych kryteriów, które decydują o posiadaniu certyfikatu CE. Firma Helite stara się sprostać nieustannemu kompromisowi pomiędzy jak najszybsza inflacja, która jest bezpieczna dla użytkownika, a brakiem jej negatywnych konsekwencji. Szyja jest pierwszym istotną częścią ciała chronioną przez poduszki powietrzne. Czas inflacji poduszek powietrznych wokół szyi wynosi od 0.03 do 0.08 sekundy.

3. Ciśnienie w poduszkach powietrznych:

Prędkość naszej inflacji jest bardzo szybka, jednak, aby optymalnie zamortyzować uderzenie konieczne jest odpowiednie ciśnienie w poduszkach powietrznych. Ilość gazu zawartego w naszych kartridżach została precyzyjnie wyliczona, aby poduszki powietrzne napełniały się do poziomu optymalnego ciśnienia, zapewniając tym samym maksymalną ochronę.

Gdy ciśnienie w poduszkach powietrznych jest zbyt niskie, motocyklista może nie być adekwatnie zabezpieczony przed skutkami wypadku. Natomiast, gdy ciśnienie jest zbyt duże kamizelka staje się zbyt twarda i traci działanie poduszki powietrznej amortyzującej uderzenia, pełni wtedy funkcję standardowego ochraniacza ciała. Ciśnienie poniżej 2 barów jest optymalne.

4. Prędkość inflacji oraz ciśnienie w poduszkach powietrznych zbalansowane dla maksymalnej ochrony.

Jednym z ważnych kryteriów ekspertyzy firmy Helite jest uzyskanie optymalnego balansu pomiędzy czasem inflacji oraz ciśnieniem w poduszkach powietrznych w celu zapewnienia maksymalnej ochrony. Pod względem bezpieczeństwa szyja oraz klatka piersiowa, są priorytetowymi częściami ciała, zatem pełna inflacja wraz z maksymalnym ciśnieniem w poduszce powietrznej w tych obszarach następuje już w 0.09 sekundy. Natomiast pełna inflacja wraz z maksymalnym ciśnieniem w poduszkach dla wszystkich odcinków kręgosłupa uzyskiwana jest w 0.12 sekundy.

5. System wielokierunkowego wyzwalania:

Ochrona uzyskana podczas inflacji jest aktywowana niezależnie od kierunku w którym motocyklista jest odseparowany od motoru.

Użyty we wszystkich produktach HELITE system wyzwalania poduszek powietrznych jest w 100% mechaniczny, dzięki temu ma on istotne zalety:

- Najwyższa niezawodność

- Brak niespodziewanych aktywacji systemu poduszek powietrznych

- Bardzo łatwa instalacja oraz użytkowanie

- Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

- Lekką wagę dla swobody ruchów

- Możliwość ponownego użycia kamizelki po kolejnych aktywacjach systemu

- Możliwość używania jednej kamizelki przez wielu motocyklistów

-Wytrzymałość oraz okres jej użytkowania, nie krótszy niż normalnej kamizelki motocyklowej

6. Siła wyzwalania:

System poduszek powietrznych wyzwalany jest przez siłę, która wynosić musi od 250N-400N ( niutonometrów )

7. Kształt systemu poduszek powietrznych:

Z końcem roku 2011 kształt systemu poduszek powietrznych firmy HELITE został udoskonalony. System DOA AirBag jest teraz umieszczony wewnątrz powłoki włókienniczej, w celu wzmocnienia efektu „kokon” w poduszkach powietrznych. Unowocześnienie radykalnie zwiększyło ochronę odcinka szyjnego oraz górnych części kręgosłupa, udało się to uzyskać, bez zwiększenia ciężaru kamizelki i pojemności gazu w poduszkach powietrznych. Nowy kształt zaowocował również lepszą ochroną niższych partii kręgosłupa i bioder, dzięki utrzymywaniu poduszek powietrznych bardzo blisko ciała.

Podczas wypadku poduszki powietrzne HELITE chronią wiele części ciała: szyję, kręgosłup od głowy do kości ogonowej, biodra i klatkę piersiową. Pośrednio  zabezpieczone są również wątroba, trzustka oraz żołądek, a także głowa, gdyż poduszka spowalnia jej uderzenie o ziemię.

 

8. Znaczenie nadmuchiwania się kamizelki do wewnątrz.

Poziom ciśnienia w poduszkach powietrznych jest bardzo istotny dla właściwego usztywnienia ciała. Nadmuchiwanie się poduszek powietrznych do wewnątrz minimalizuje zginanie oraz urazy odcinka kręgosłupa szyjnego. Innymi słowy, wewnętrzna inflacja działa na zasadzie ochronnego „kokonu”, który ma znacznie większą odporność.

9. Nieszkodliwość:

Materiały, z których wykonane są kamizelki i kurtki HELITE nie wywołują reakcji alergicznych lub hipoalergicznych, podczas ich używania.

10. Wymagania ergonomiczne:

Noszenie kamizelki nie przeszkadza użytkownikowi w wykonywaniu normalnych ruchów.

11. Wydajność smyczy:

Na smyczy po wypadku i odłączeniu się od motoru nie powinny pojawić się jakiekolwiek pęknięcia czy przerwania.

12. Kartridż CO2:

Przy temperaturze do 65°C  nie powinien wystąpić wyciek gazu.

Kartridż CO2 spełnia normy ISO 6406

13. Wymagania dla ochraniaczy pleców, barków oraz łokci:

Ochraniacze ciała (pleców, barków i łokci ) zawsze powinny zawierać zabezpieczenie poziomu – 3. (EN 1621-1&2) Wszystkie ochraniacze użyte w produktach HELITE zgodne są z norma (EN 1621-1&2)  Poziomu -3.

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl