O firmie

GENEZA

Firma HELITE została założona w 2001 r. przez Gererda Thevenota, odkrywczego francuskiego pilota i konstruktora z sektora lotnictwa lekkiego. Pasja i zamiłowanie do lotnictwa, 35 letnie doświadczenie, a nade wszystko potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa, ochrony życia i zdrowia doprowadziły Gererda Thevenota do poszukiwania nowych rozwiązań zabezpieczeń i skutkowała powstaniem innowacyjnej, ochronnej poduszki powietrznej. Opracowanie produktu dla tej branży było osobistym wyzwaniem i celem założyciela HELITE.

Skupienie się na jednym rynku nie oznaczało jednak rezygnacji z wielu możliwości, jakie daje zastosowanie ochronnej poduszki powietrznej. Gererd Thevenot szybko zrozumiał kluczową potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa we wszystkich niosących zagrożenie dziedzinach życia. Opracowana przez specjalistów HELITE technologia ochronnej poduszki powietrznej znalazła zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych takich jak: jeździectwo, sporty motocyklowe, skutery śnieżne oraz narciarstwo.

JEŹDZIECTWO

Dostępne dane statystyczne wskazują, że corocznie bardzo liczna grupa osób ulega wypadkom podczas uprawiania sportu. Jeździectwo należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych niosących ze sobą duże ryzyko urazów.

Szacuje się, że rocznie około 25 tysięcy osób uprawiających jeździectwo ulega urazom. Większość obrażeń podczas jazdy konnej powstaje przy upadku z konia. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak świadomości podejmowanego ryzyka oraz konieczności stosowania środków ochrony osobistej, które w znaczącej mierze mogłyby się przyczynić do ograniczenia liczby i skali urazów.

Skonstruowana specjalnie na potrzeby jeźdźców konnych, kamizelka z poduszką powietrzną, powstała w odpowiedzi na rosnący popyt oraz potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa wśród osób uprawiających tę dyscyplinę sportową.

Najbardziej popularnym i odnoszącym sukces produktem HELITE w dziedzinie jeździectwa jest ochronna kamizelka powietrzna Air Jacket. W 2013r HELITE wprowadził na rynek nowy model, Bluzę Air Shell, która od zdobyła główną nagrodę w dziedzinie innowacyjnej odzieży jeździeckiej BETA Innovation Awards 2013r. Bluza cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, gdyż łączy w sobie dwie funkcje; wygodnej odzieży jeździeckiej oraz kamizelki ochronnej z poduszką powietrzną.

ZESPÓŁ HELITE

HELITE nieustannie doskonali swoje produkty, łącząc wiedzę ekspertów z wielu dziedzin nauki oraz techniki z doświadczeniami zawodowymi sportowców, trenerów oraz specjalistów różnych dyscyplin sportowych. Celem HELITE jest potrzeba ochrony życia oraz zmniejszenie skali i skutków obrażeń jakie mogą być spowodowane uprawianiem sportu, poprzez tworzenie nowych indywidualnych systemów ochronnych, opartych na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych.

Opierając się na badaniach, wiedzy i 10-letnim doświadczeniu inżynierów i techników firmy HELITE możemy mieć pewność, że ich produkty, jeszcze nie raz zrewolucjonizują rynek odzieży ochronnej. Połączenie młodych dynamicznych członków zespołu oraz starych dusz zapewnia synergiczne działanie, genialne pomysły i sukces.

Wyłączny dystrybutor

Sklep jeździecki Equiland.pl- kup online

Wymiana katridża

Zobacz video

Ambasadorzy marki

Poznaj ich

Certyfikaty

CE