FAQ

Jak długo trwa inflacja oraz deflacja mojej kamizelki?

System poduszek powietrznych zastosowany w kamizelkach z poduszką powietrzną marki Helite przeprowadza inflację w czasie krótszym niż 0,1 sekundy, następnie utrzymuje maksymalną inflację przez kolejne 15-20 sekund w celu wsparcia i ochrony jeźdźca.Przez kolejne 2-3 minuty kamizelka ulega stopniowej deflacji poprzez wylot znajdujący się przy systemie wyzwalania. Możesz przyśpieszyć znacznie ten proces wkręcając nowy nabój CO2. Kamizelkę można odpiąć oraz zdjąć w każdym momencie trwania procesu deflacji.

Skąd będę wiedział/a czy moja kamizelka jest dopasowana poprawnie ?

Zakładając kamizelkę należy pamiętać, że pomiędzy ubraną odzieżą (koszulką, bluzą, swetrem czy inną kamizelką ochronną) a kamizelką Air Jacet musi swobodnie zmieścić się pięść. Ta wolna przestrzeń potrzebna jest, aby zagwarantować prawidłową inflację podczas upadku. Regulowane rzepy umieszczone z przodu kamizelki służą do dostosowania tej przestrzeni. Pamiętaj, aby wyregulować kamizelkę za każdym razem, przed i po użyciu jej łącznie ze standardową kamizelką ochronną.

Czy poduszki powietrzne zastosowane w mojej kamizelce nadmuchują się do wewnątrz czy do zewnątrz?

Equiland posiada w swoim asortymencie kamizelki powietrzne wyprodukowane przez firmę Helite, która stosuje w swoich produktach system inflacji do wewnątrz w celu ubezpieczenia jeźdźca podczas upadku z konia.Wspierając newralgiczne miejsca górnej części ciała : kręgosłup, kark, boki i klatkę piersiową, zmniejsza tym samym prawdopodobieństwo ich uszkodzenia.Inflacja wewnętrzna nie powinna powodować nadmiernego ograniczenia ruchów, tak długo jak kamizelka będzie założona prawidłowo. Dopasowując kamizelkę należy pamiętać, że pomiędzy ubraną odzieżą a kamizelką Air Jacet musi swobodnie zmieścić się pięść.

Czy muszę zakładać standardową kamizelkę ochronną pod kamizelkę z poduszką powietrzną?

Jeżeli masz zamiar startować w wyścigach konnych,  WKKW lub też trenować w miejscach gdzie wymagane jest stosowanie kamizelki ochronnej typu BETA poziomu 3-go, musisz założyć kamizelkę Air Jacet na kamizelkę ochronną. Użycie odzież ochronnej szczegółowo określa regulamin PZJ dla danych dyscyplin jeździeckich. W konkurencjach, w których regulamin PZJ przewiduję stosowanie kamizelki ochronnej, kamizelkę z poduszką powietrzną należy zakładać na wierzch kamizelki ochronnej.W każdym innym wypadku, zalecamy zakładać kamizelkę Helite Air Jacket na kamizelkę ochronną, jednak można zakładać ją bezpośrednio na odzież jeździecką. Decyzja należy do użytkownika kamizelki.

Czy mogę prać moją kamizelkę ?

Kamizelkę Air Jacet i podpinkę możesz przemywać gąbką używając ciepłej wody z mydłem, nie powinieneś jej w żadnym wypadku zanurzać w wodzie lub suszyć w suszarce. Bluza i Kamizelka Soft Shell może być prana w pralce w temperaturze max 30C, jednak po wcześniejszym odpięciu podpinki z poduszką powietrzną.

Czy mogę użyć naboju, który posiadam od dłuższego czasu?

Naboje nie mają określonej daty ważności. Przed użyciem nowego naboju należy sprawdzić, czy nie pojawiła się na nim rdza lub wgniecenia i czy ogólny stan nie pogorszył się. Niezmiernie ważne jest ważenie naboju co roku, aby upewnić się, że zawarty w nim gaz nie ulotnił się w wyniku czynników zewnętrznych. Proszę zapoznać się z przedziałami wagi dla poszczególnych nabojów:
  • Nabój CO2 dla dorosłych o pojemności 60cc (niebieska etykieta) waga 182g +/- 3g.
  • Nabój przeznaczony dla dzieci o pojemności 50cc (czerwona etykieta) waga 152g +/- 3g.

Czy mogę ponownie użyć ten sam nabój, po inflacji kamizelki ?

Nie !!! Nabój nie może być ponownie użyty, czy napełniony ręcznie gazem, musi zostać zastąpiony nowym nabojem o identycznej pojemności po każdej aktywacji.

Jaka jest zasadnicza różnica między kamizelkami Point Two oraz Helite ?

Helite był głównym producentem kamizelek powietrznych Point Two. Kamizelki Helite logowane były na zlecenie Point Two  i sprzedawane pod nazwą Point Two do Listopada 2012 roku.  Od listopada 2012r Point Two zaczęło produkować własne kamizelki z poduszką powietrzną.Wybraliśmy asortyment jak i dystrybucję sprawdzonych i niezawodnych produktów firmy Helite. System poduszek powietrznych Helite obecny jest w ponad 35 000 kamizelkach jeździeckich na całym świecie. Przekonani jesteśmy, że technologia systemu poduszek powietrznych i jakość produktów HELITE nie ma sobie równych.W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: biuro@kamizelkiochronne.pl lub tel. 793 948 886.

Czym kierować się przy wyborze kamizelki Air Jacket ?

1. OCHRONA CZĘŚCI CIAŁA

Im więcej części ciała jest chronionych przez kamizelkę tym lepiej. Prosimy zapoznać się z filmami video z zarejestrowanymi upadkami profesjonalnych jeźdźców, którzy używają  kamizelek z poduszką powietrzną firmy Helite

Karim Laghouag: http://www.youtube.com/watch?v=LnP9ag37-aQ

Clayton Frederick (3m30s):http://www.youtube.com/watch?v=qZPBA97ujNo

Mary King: http://www.youtube.com/watch?v=ZZYjO4rGMb0

Oliver Townend (2m15s): http://www.youtube.com/watch?v=DwMLQfmC9FE

A) System poduszek powietrznych firmy Helite odgrywa rolę nadmuchiwanego materaca, który łagodzi skutki upadku.

B) Kamizelka usztywnia górne części ciała, zabezpieczając je przed uderzeniem. Zmniejsza tym samym ryzyko wystąpienia skręceń, nadwyrężeń i złamań.

C) Wspierając szyję oraz kark, kamizelka chroni przed nadmiernym skręceniem karu i wstrząsem mózgu oraz urazami głowy. Kamizelka, podczas inflacji zabezpiecza przestrzeń bezpośrednio pod kaskiem. W przypadku, gdy jeździec uderza głową o ziemię, kask przekazuje siłę uderzenia w kierunku ramion oraz szyi, kamizelka natomiast amortyzuje uderzenie wypychając kask w przeciwległym kierunku.

2. POZYCJA SYSTEMU WYZWALANIA System wyzwalania oraz nabój CO2 musi być usytuowany w najmniej podatnym na uszkodzenia punkcie ciała. Helite zaprojektowało miejsce systemu wyzwalania po prawej stronie podbrzusza. Umieszczenie systemu wyzwalania z przodu kamizelki zapewnia duża widoczność całego systemu, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko nie przypięcia smyczy do paska mocowania przez jeźdźca. Kamizelka nie zainicjuje inflacji np. gdy jeździec zapomniał przyczepić smycz do paska mocowania  lub gdy został użyty pusty nabój.

3. POJEMNOŚĆ PODUSZKI POWIETRZNEJ ORAZ KARTRIDŻA CO2 Pojemność  kartridża różni się w zależności od rozmiaru zakupionej kamizelki, którą determinuje wysokość jeźdźca oraz jego waga.

4. CZAS INFLACJI DETERMINUJE CIŚNIENIE Czas Inflacji jest bardzo istotny podczas upadku. Kamizelka powietrzna Helite inicjuje pełną inflację w mniej niż 0,1 sekundy, podczas gdy inne kamizelki dostępne na rynku osiągają czas pomiędzy 2,5 sekundy do 0,1 sekundy.

5. NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMU PODUSZEK POWIETRZNYCH System poduszek powietrznych jest prostym wynalazkiem, jednak aby działał prawidłowo, jakość komponentów używanych do jego produkcji (np. sprężyn itp.) oraz standardy procesu produkcji powinny być utrzymane na najwyższym poziomie.

Kluczowe element to:

Nabój CO2
Smycz
Karabińczyk/klips do pierścienia paska mocowania do siodła
Iglica służąca do przebicia naboju

6. STANDARYZACJA PODUSZEK POWIETRZNYCH Do obrotu w Unii Europejskiej dopuszczone są tylko poduszki powietrzne z certyfikatem oznaczonym symbolem CE. Wszystkie produkty Firmy Helite posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE.

Wyłączny dystrybutor

Sklep jeździecki Equiland.pl- kup online

Wymiana katridża

Zobacz video

Ambasadorzy marki

Poznaj ich

Certyfikaty

CE