Pas z poduszką powietrzną (ang. airbag belt) to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa osób starszych.  Poniżej znajdziesz ogólne informacje na temat działania potencjalnych pasów z poduszką powietrzną.

 1. Detekcja Zdarzenia:

  • System pasów z poduszką powietrzną wykorzystuje różne czujniki, takie jak akcelerometry i czujniki zderzeniowe, aby wykryć sytuację, która może wymagać aktywacji poduszki powietrznej.
 2. Szybkość Reakcji:

  • W momencie wykrycia potencjalnego zdarzenia, system musi bardzo szybko zareagować. To zazwyczaj dzieje się w zaledwie kilka milisekund.
 3. Aktywacja poduszki powietrznej:

  • W przypadku pasów biodrowych z poduszką powietrzną, poduszka jest zazwyczaj umieszczona wewnątrz samego pasa bezpieczeństwa, aktywacja poduszki nastepuje  w przypadku upadku osóby noszącej pas.
  • Pas chroni uzytkownika w czasie rzeczywistym, eliminując różne rodzaje kontuzji, zwłaszcza w przypadku upadków, zderzeń lub urazów związanych z aktywnościami fizycznymi.

 

 
 

 

 

 

Rozwiń opis

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

JAK TO DZIAŁA?

ALGORYTM I CZUJNIKI

System elektroniczny wykorzystuje zestaw czujników, które znajdują się wewnątrz paska (akcelerometry i żyroskopy), które analizują ruch w kontekście i podążają za ruchami osoby.

Po wykryciu nieprawidłowego ruchu i zweryfikowaniu upadku przez algorytmy, obie poduszki powietrzne są automatycznie uruchamiane po obu stronach bioder i zapewniają optymalną ochronę przed uderzeniem w ziemię.

Hip'Guard zapewnia doskonałą ochronę przed uderzeniem o ziemię: upadek wykrywany jest w 200 ms (0,2 sekundy), a poduszka powietrzna zostaje napełniona w ciągu 80 ms (0,08 sekundy.

CERTYFIKAT

Pasek Hip’Guard posiada stosowne certyfikaty, więcej informacji znajdziesz tutaj;

https://hipguard.eu/en/certification/

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl